Føjet til startliste
Dato | Hold | Sportsudøvere |
---|---|---|
16-04 18:42 | Bicicletas Strongman | Acosta, Ruben Dario |
16-04 18:40 | Ljubljana Gusto Xaurum | Ručigaj, Ziga |
16-04 18:38 | Holowesko - Citadel | Dahlheim, Andrew |
16-04 18:38 | Team Novo Nordisk | IJzendoorn, Rik van |
16-04 18:36 | Gazprom - RusVelo | Lagutin, Sergey |
16-04 18:35 | Caja Rural - Seguros RGA | Lastra, Jonathan |
16-04 16:31 | Adria Mobil | Božič, Jon |
16-04 16:31 | Adria Mobil | Gazvoda, Gregor |
16-04 16:31 | Adria Mobil | Per, Gorazd |
16-04 10:50 | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | Cima, Damiano |
16-04 10:50 | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | Nishimura, Hiroki |
16-04 10:50 | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | Yoshida, Hayato |
15-04 11:27 | Astana Pro Team | Zakharov, Artyom |
15-04 11:26 | WB Aqua Protect Veranclassic | Six, Franklin |
15-04 11:24 | Bahrain - Merida | Arashiro, Yukiya |
14-04 15:49 | Meridiana Kamen Team | Banicek, Deni |
14-04 15:49 | Meridiana Kamen Team | Rumac, Josip |
14-04 15:49 | MS-Tina - Focus | Dima, Emil |
14-04 15:49 | MS-Tina - Focus | Dobre, Vlad-Nicolae |
14-04 15:49 | MS-Tina - Focus | Marcelli, Mattia |
14-04 15:49 | MS-Tina - Focus | Marini, Nicolas |
14-04 15:49 | MS-Tina - Focus | Sinza, Raul-Antonio |
14-04 15:49 | MS-Tina - Focus | Stacchiotti, Riccardo |
14-04 15:49 | MS-Tina - Focus | Zurlo, Federico |
14-04 15:49 | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | Canola, Marco |
14-04 15:49 | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | Grosu, Eduard |
14-04 15:49 | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | Marangoni, Alan |
14-04 15:49 | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | Ponzi, Simone |
14-04 15:49 | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | Tizza, Marco |
14-04 15:49 | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | Uchima, Kohei |
14-04 15:49 | Roompot - Nederlandse Loterij | Ginneken, Sjoerd van |
14-04 15:49 | Roompot - Nederlandse Loterij | Lijke, Nick van der |
14-04 15:49 | Roompot - Nederlandse Loterij | Reinders, Elmar |
14-04 15:49 | Roompot - Nederlandse Loterij | Riesebeek, Oscar |
14-04 15:49 | Roompot - Nederlandse Loterij | Weening, Pieter |
14-04 15:49 | Roompot - Nederlandse Loterij | Wippert, Wouter |
14-04 15:49 | Trek - Segafredo | Alafaci, Eugenio |
14-04 15:49 | Trek - Segafredo | Didier, Laurent |
14-04 15:49 | Trek - Segafredo | Eg, Niklas |
14-04 15:49 | Trek - Segafredo | Frame, Alex |
14-04 15:49 | WB Aqua Protect Veranclassic | Dehaes, Kenny |
14-04 15:49 | WB Aqua Protect Veranclassic | Deruette, Thomas |
14-04 15:49 | WB Aqua Protect Veranclassic | Duquennoy, Jimmy |
14-04 15:49 | WB Aqua Protect Veranclassic | Stassen, Julien |
14-04 15:49 | WB Aqua Protect Veranclassic | Winter, Ludwig De |
14-04 15:46 | Gazprom - RusVelo | Boev, Igor |
14-04 15:46 | Gazprom - RusVelo | Kozonchuk, Dmitriy |
14-04 15:46 | Gazprom - RusVelo | Maikin, Roman |
14-04 15:46 | Gazprom - RusVelo | Nych, Artem |
14-04 15:46 | Gazprom - RusVelo | Shalunov, Evgeny |
14-04 15:46 | Gazprom - RusVelo | Shilov, Sergey |
14-04 15:46 | Gazprom - RusVelo | Trusov, Nikolay |
14-04 15:46 | Holowesko - Citadel | Brøchner, Nicolai |
14-04 15:46 | Holowesko - Citadel | Bryon, Miguel |
14-04 15:46 | Holowesko - Citadel | Eisenhart, TJ |
14-04 15:46 | Holowesko - Citadel | Flaksis, Andzs |
14-04 15:46 | Holowesko - Citadel | Krasilnikau, Andrei |
14-04 15:46 | Holowesko - Citadel | Lienhard, Fabian |
14-04 15:46 | Holowesko - Citadel | Murphy, John |
14-04 15:46 | Israel Cycling Academy | Boivin, Guillaume |
14-04 15:46 | Israel Cycling Academy | Goldstein, Roy |
14-04 15:46 | Israel Cycling Academy | Holst Enger, Sondre |
14-04 15:46 | Israel Cycling Academy | Jensen, August |
14-04 15:46 | Israel Cycling Academy | Neilands, Krists |
14-04 15:46 | Israel Cycling Academy | Sagiv, Guy |
14-04 15:46 | Israel Cycling Academy | Sbaragli, Kristian |
14-04 15:46 | Ljubljana Gusto Xaurum | Finkšt, Tilen |
14-04 15:46 | Ljubljana Gusto Xaurum | Grošelj, Matic |
14-04 15:46 | Ljubljana Gusto Xaurum | Hill, Benjamin |
14-04 15:46 | Ljubljana Gusto Xaurum | Jerman, Ziga |
14-04 15:46 | Ljubljana Gusto Xaurum | Penko, Izidor |
14-04 15:46 | Ljubljana Gusto Xaurum | Potocki, Viktor |
14-04 15:46 | Meridiana Kamen Team | Franković, Mateo |
14-04 15:46 | Meridiana Kamen Team | Jabuka, David |
14-04 15:46 | Meridiana Kamen Team | Kišerlovski, Emanuel |
14-04 15:46 | Meridiana Kamen Team | Maltar, Bruno |
14-04 15:46 | Meridiana Kamen Team | Rabottini, Matteo |
14-04 15:44 | Adria Mobil | Golčer, Jure |
14-04 15:44 | Adria Mobil | Grošelj, Ziga |
14-04 15:44 | Adria Mobil | Horvat, Ziga |
14-04 15:44 | Adria Mobil | Katrašnik, Gašper |
14-04 15:44 | Adria Mobil | Rogina, Radoslav |
14-04 15:44 | Aqua Blue Sport | Archbold, Shane |
14-04 15:44 | Aqua Blue Sport | Blythe, Adam |
14-04 15:44 | Aqua Blue Sport | Dunne, Conor |
14-04 15:44 | Aqua Blue Sport | Fenn, Andrew |
14-04 15:44 | Aqua Blue Sport | Koning, Peter |
14-04 15:44 | Aqua Blue Sport | Kreder, Michel |
14-04 15:44 | Aqua Blue Sport | Pearson, Daniel |
14-04 15:44 | Astana Pro Team | Bizhigitov, Zhandos |
14-04 15:44 | Astana Pro Team | Chernetskii, Sergei |
14-04 15:44 | Astana Pro Team | Fominykh, Daniil |
14-04 15:44 | Astana Pro Team | Gidich, Yevgeniy |
14-04 15:44 | Astana Pro Team | Kozhatayev, Bakhtiyar |
14-04 15:44 | Astana Pro Team | Minali, Riccardo |
14-04 15:44 | Astana Pro Team | Tleubayev, Ruslan |
14-04 15:44 | Bahrain - Merida | Boaro, Manuele |
14-04 15:44 | Bahrain - Merida | Bonifazio, Niccolò |
14-04 15:44 | Bahrain - Merida | Mohoric, Matej |
14-04 15:44 | Bahrain - Merida | Novak, Domen |
14-04 15:44 | Bahrain - Merida | Siutsou, Kanstantsin |
14-04 15:44 | Bardiani CSF | Albanese, Vincenzo |
14-04 15:44 | Bardiani CSF | Barbin, Enrico |
14-04 15:44 | Bardiani CSF | Guardini, Andrea |
14-04 15:44 | Bardiani CSF | Maestri, Mirco |
14-04 15:44 | Bardiani CSF | Savini, Daniel |
14-04 15:44 | Bardiani CSF | Simion, Paolo |
14-04 15:44 | Bardiani CSF | Tonelli, Alessandro |
14-04 15:44 | Bicicletas Strongman | Cala, Aristóbulo |
14-04 15:44 | Bicicletas Strongman | Cañaveral, Johnatan |
14-04 15:44 | Bicicletas Strongman | Cano, Diego Fernando |
14-04 15:44 | Bicicletas Strongman | Estrada, Eduardo |
14-04 15:44 | Bicicletas Strongman | Muñoz, William |
14-04 15:44 | Bicicletas Strongman | Quiroz, Oscar |
14-04 15:44 | Caja Rural - Seguros RGA | Amezqueta, Julen |
14-04 15:44 | Caja Rural - Seguros RGA | Celano, Danilo |
14-04 15:44 | Caja Rural - Seguros RGA | Ferrari, Fabricio |
14-04 15:44 | Caja Rural - Seguros RGA | Moreira, Mauricio |
14-04 15:44 | Caja Rural - Seguros RGA | Oien, Justin |
14-04 15:44 | Caja Rural - Seguros RGA | Schultz, Nick |
14-04 15:44 | Caja Rural - Seguros RGA | Yssaad, Yannis |
13-04 21:47 | Trek - Segafredo | Nizzolo, Giacomo |
13-04 21:42 | Adria Mobil | Brajkovič, Jani |
13-04 21:42 | Ljubljana Gusto Xaurum | Pogačar, Tadej |
13-04 21:40 | Adria Mobil | Rajović, Dušan |
13-04 21:33 | Roompot - Nederlandse Loterij | Meijers, Jeroen |
13-04 21:32 | CCC Sprandi Polkowice | Bernas, Paweł |
13-04 21:32 | CCC Sprandi Polkowice | Franczak, Paweł |
13-04 21:32 | CCC Sprandi Polkowice | Gradek, Kamil |
13-04 21:32 | CCC Sprandi Polkowice | Kump, Marko |
13-04 21:32 | CCC Sprandi Polkowice | Kurek, Adrian |
13-04 21:32 | CCC Sprandi Polkowice | Owsian, Lukasz |
13-04 21:32 | CCC Sprandi Polkowice | Tratnik, Jan |
13-04 21:32 | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | Lobato, Juan José |
13-04 21:24 | Bahrain - Merida | Koren, Kristijan |
13-04 21:24 | Team Novo Nordisk | Henttala, Joonas |
13-04 21:24 | Team Novo Nordisk | Kamstra, Brian |
13-04 21:24 | Team Novo Nordisk | Lozano, David |
13-04 21:24 | Team Novo Nordisk | Mini, Emanuel |
13-04 21:24 | Team Novo Nordisk | Peron, Andrea |
13-04 21:24 | Team Novo Nordisk | Planet, Charles |
13-04 21:24 | Team Novo Nordisk | Poli, Umberto |
13-04 21:24 | Trek - Segafredo | Beppu, Fumiyuki |
13-04 21:24 | Trek - Segafredo | Brambilla, Gianluca |
13-04 21:24 | WB Aqua Protect Veranclassic | Kirsch, Alex |
13-04 21:24 | WB Aqua Protect Veranclassic | Robeet, Ludovic |
Slettet fra startliste
Dato | Hold | Sportsudøvere |
---|---|---|
16-04 18:40 | Ljubljana Gusto Xaurum | Finkšt, Tilen |
16-04 18:38 | Holowesko - Citadel | Flaksis, Andzs |
16-04 18:38 | Team Novo Nordisk | Henttala, Joonas |
16-04 18:38 | Team Novo Nordisk | Mini, Emanuel |
16-04 18:35 | Caja Rural - Seguros RGA | Moreira, Mauricio |
16-04 16:31 | Adria Mobil | Rajović, Dušan |
16-04 16:31 | Adria Mobil | Grošelj, Ziga |
16-04 16:31 | Adria Mobil | Katrašnik, Gašper |
16-04 10:50 | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | Tizza, Marco |
16-04 10:50 | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | Canola, Marco |
16-04 10:50 | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | Marangoni, Alan |
15-04 17:56 | Gazprom - RusVelo | Kozonchuk, Dmitriy |
15-04 11:27 | Astana Pro Team | Chernetskii, Sergei |
15-04 11:26 | WB Aqua Protect Veranclassic | Deruette, Thomas |
14-04 15:44 | Bahrain - Merida | Koren, Kristijan |
Klik på 'Synes godt om', hvis du ønsker at modtage ændringer til startlisten på Facebook.
Startliste Tour of Croatia
Opdatering 16-04 kl. 18:43 : startlisten er endelig!
(Ryttere:
131) Fra tir 17 apr 2018, 11:30
Disse startlister er baseret på oplysninger fra løbsarrangørerne, de officielle idrætsforbund, sportshold og sportsfolkene selv. Zweeler forsøger at opdatere startlisterne så godt som muligt som en service! Zweeler er ikke ansvarlig for fejl på startlisten. Der gives ingen rettigheder, kompensation eller lign. som følge af fejl på startlisten!