Føjet til startliste
Dato | Hold | Sportsudøvere |
---|---|---|
19-02 10:45 | BMC Racing Team | Atapuma, Darwin |
19-02 10:45 | BMC Racing Team | Bookwalter, Brent |
19-02 10:45 | BMC Racing Team | Caruso, Damiano |
19-02 10:45 | BMC Racing Team | Garderen, Tejay van |
19-02 10:45 | BMC Racing Team | Gilbert, Philippe |
19-02 10:45 | BMC Racing Team | Hermans, Ben |
19-02 10:45 | BMC Racing Team | Sanchez, Samuel |
19-02 10:45 | Burgos BH | Cubero, Jorge |
19-02 10:45 | Burgos BH | Del Pino, Jesús |
19-02 10:45 | Burgos BH | Lopez, Daniel |
19-02 10:45 | Burgos BH | Martín, Víctor |
19-02 10:45 | Burgos BH | Salas, Ibai |
19-02 10:45 | Burgos BH | Solé, Arnau |
19-02 10:45 | Burgos BH | Torres, Pablo |
19-02 10:45 | Caja Rural - Seguros RGA | Aramendía, Javier |
19-02 10:45 | Caja Rural - Seguros RGA | Arroyo, David |
19-02 10:45 | Caja Rural - Seguros RGA | Barbero, Carlos |
19-02 10:45 | Caja Rural - Seguros RGA | Carthy, Hugh |
19-02 10:45 | Caja Rural - Seguros RGA | Ferrari, Fabricio |
19-02 10:45 | Caja Rural - Seguros RGA | Pardilla, Sergio |
19-02 10:45 | Caja Rural - Seguros RGA | Rosón, Jaime |
19-02 10:45 | CCC Sprandi Polkowice | De La Parte, Víctor |
19-02 10:45 | CCC Sprandi Polkowice | Großschartner, Felix |
19-02 10:45 | CCC Sprandi Polkowice | Hirt, Jan |
19-02 10:45 | CCC Sprandi Polkowice | Mrożek, Marcin |
19-02 10:45 | CCC Sprandi Polkowice | Owsian, Lukasz |
19-02 10:45 | CCC Sprandi Polkowice | Pluciński, Leszek |
19-02 10:45 | CCC Sprandi Polkowice | Szmyd, Sylwester |
19-02 10:45 | Cofidis, Solutions Crédits | Bouhanni, Nacer |
19-02 10:45 | Cofidis, Solutions Crédits | Bozic, Borut |
19-02 10:45 | Cofidis, Solutions Crédits | Laporte, Christophe |
19-02 10:45 | Cofidis, Solutions Crédits | Lemoine, Cyril |
19-02 10:45 | Cofidis, Solutions Crédits | Maté, Luis Angel |
19-02 10:45 | Cofidis, Solutions Crédits | Navarro, Daniel |
19-02 10:45 | Cofidis, Solutions Crédits | Soupe, Geoffrey |
19-02 10:45 | Direct Energie | Chavanel, Sylvain |
19-02 10:45 | Direct Energie | Grellier, Fabien |
19-02 10:45 | Direct Energie | Morice, Julien |
19-02 10:45 | Direct Energie | Petit, Adrien |
19-02 10:45 | Direct Energie | Pichot, Alexandre |
19-02 10:45 | Direct Energie | Quémeneur, Perrig |
19-02 10:45 | Euskadi Basque Country - Murias Taldea | Bagües, Aritz |
19-02 10:45 | Euskadi Basque Country - Murias Taldea | Bravo, Garikoitz |
19-02 10:45 | Euskadi Basque Country - Murias Taldea | Estevez, Imanol |
19-02 10:45 | Euskadi Basque Country - Murias Taldea | Gonzalez, Aitor |
19-02 10:45 | Euskadi Basque Country - Murias Taldea | Insausti, Jon Ander |
19-02 10:45 | Euskadi Basque Country - Murias Taldea | Iturria, Mikel |
19-02 10:45 | Euskadi Basque Country - Murias Taldea | Txoperena, Beñat |
19-02 10:45 | Funvic Soul Cycles - Carrefour | Affonso, Murilo |
19-02 10:45 | Funvic Soul Cycles - Carrefour | Cardoso, Flávio |
19-02 10:45 | Funvic Soul Cycles - Carrefour | Gaspar, João |
19-02 10:45 | Funvic Soul Cycles - Carrefour | Nazaret, Magno |
19-02 10:45 | Funvic Soul Cycles - Carrefour | Piedra, Antonio |
19-02 10:45 | Funvic Soul Cycles - Carrefour | Ramos, Kleber |
19-02 10:45 | Gazprom - RusVelo | Boev, Igor |
19-02 10:45 | Gazprom - RusVelo | Firsanov, Sergey |
19-02 10:45 | Gazprom - RusVelo | Foliforov, Aleksandr |
19-02 10:45 | Gazprom - RusVelo | Ovechkin, Artem |
19-02 10:45 | Gazprom - RusVelo | Rybalkin, Aleksey |
19-02 10:45 | Gazprom - RusVelo | Shalunov, Evgeny |
19-02 10:45 | Gazprom - RusVelo | Solomennikov, Andrey |
19-02 10:45 | IAM Cycling | Chevrier, Clément |
19-02 10:45 | IAM Cycling | Coppel, Jérôme |
19-02 10:45 | IAM Cycling | Elmiger, Martin |
19-02 10:45 | IAM Cycling | Frank, Mathias |
19-02 10:45 | IAM Cycling | Hollenstein, Reto |
19-02 10:45 | IAM Cycling | Tanner, David |
19-02 10:45 | IAM Cycling | Zaugg, Oliver |
19-02 10:45 | Lotto Soudal | Clercq, Bart De |
19-02 10:45 | Lotto Soudal | Marczyński, Tomasz |
19-02 10:45 | Lotto Soudal | Monfort, Maxime |
19-02 10:45 | Lotto Soudal | Sande, Tosh Van der |
19-02 10:45 | Lotto Soudal | Vanendert, Jelle |
19-02 10:45 | Lotto Soudal | Vervaeke, Louis |
19-02 10:45 | Lotto Soudal | Wellens, Tim |
19-02 10:45 | Matrix Powertag | Doi, Yukihiro |
19-02 10:45 | Matrix Powertag | Fernandez, Airán |
19-02 10:45 | Matrix Powertag | Sano, Junya |
19-02 10:45 | Matrix Powertag | Takubo, Kenji |
19-02 10:45 | Matrix Powertag | Toribio, José Vicente |
19-02 10:45 | Matrix Powertag | Yasuhara, Daiki |
19-02 10:45 | Matrix Powertag | Yoshida, Hayato |
19-02 10:45 | Movistar Team | Erviti, Imanol |
19-02 10:45 | Movistar Team | Fernández, Rubén |
19-02 10:45 | Movistar Team | Lobato, Juanjo |
19-02 10:45 | Movistar Team | Moreno, Dani |
19-02 10:45 | Movistar Team | Moreno, Javi |
19-02 10:45 | Movistar Team | Sutherland, Rory |
19-02 10:45 | Movistar Team | Valverde, Alejandro |
19-02 10:45 | Roompot - Oranje Peloton | Duijn, Huub |
19-02 10:45 | Roompot - Oranje Peloton | Honig, Reinier |
19-02 10:45 | Roompot - Oranje Peloton | Kreder, Raymond |
19-02 10:45 | Roompot - Oranje Peloton | Lammertink, Maurits |
19-02 10:45 | Roompot - Oranje Peloton | Lijke, Nick van der |
19-02 10:45 | Roompot - Oranje Peloton | Maar, Marc de |
19-02 10:45 | Roompot - Oranje Peloton | Tolhoek, Antwan |
19-02 10:45 | Stradalli - Bike Aid | Bichlmann, Daniel |
19-02 10:45 | Stradalli - Bike Aid | Garcia, Damien |
19-02 10:45 | Stradalli - Bike Aid | Mengis, Amanuel |
19-02 10:45 | Stradalli - Bike Aid | Schäfer, Timo |
19-02 10:45 | Stradalli - Bike Aid | Teshome, Meron |
19-02 10:45 | Team Dimension Data for Qhubeka | Antón, Igor |
19-02 10:45 | Team Dimension Data for Qhubeka | Debesay, Mekseb |
19-02 10:45 | Team Dimension Data for Qhubeka | Fraile, Omar |
19-02 10:45 | Team Dimension Data for Qhubeka | Meyer, Cameron |
19-02 10:45 | Team Dimension Data for Qhubeka | Sbaragli, Kristian |
19-02 10:45 | Team Dimension Data for Qhubeka | Siutsou, Kanstantsin |
19-02 10:45 | Team Dimension Data for Qhubeka | Thomson, Jay |
19-02 10:45 | Team Giant - Alpecin | Curvers, Roy |
19-02 10:45 | Team Giant - Alpecin | Geschke, Simon |
19-02 10:45 | Team Giant - Alpecin | Kort, Koen de |
19-02 10:45 | Team Giant - Alpecin | Ludvigsson, Fredrik |
19-02 10:45 | Team Giant - Alpecin | Ludvigsson, Tobias |
19-02 10:45 | Team Giant - Alpecin | Oomen, Sam |
19-02 10:45 | Team Giant - Alpecin | Preidler, Georg |
19-02 10:45 | Team LottoNL - Jumbo | Battaglin, Enrico |
19-02 10:45 | Team LottoNL - Jumbo | Keizer, Martijn |
19-02 10:45 | Team LottoNL - Jumbo | Kelderman, Wilco |
19-02 10:45 | Team LottoNL - Jumbo | Kruijswijk, Steven |
19-02 10:45 | Team LottoNL - Jumbo | Lindeman, Bert-Jan |
19-02 10:45 | Team LottoNL - Jumbo | Martens, Paul |
19-02 10:45 | Team LottoNL - Jumbo | Tjallingii, Maarten |
19-02 10:45 | Team Sky | Kiryienka, Vasil |
19-02 10:45 | Team Sky | Knees, Christian |
19-02 10:45 | Team Sky | Moscon, Gianni |
19-02 10:45 | Team Sky | Nieve, Mikel |
19-02 10:45 | Team Sky | Poels, Wout |
19-02 10:45 | Team Sky | Roche, Nicolas |
19-02 10:45 | Team Sky | Swift, Ben |
19-02 10:45 | Team Southeast - Venezuela | Belletti, Manuel |
19-02 10:45 | Team Southeast - Venezuela | Busato, Matteo |
19-02 10:45 | Team Southeast - Venezuela | Pozzato, Filippo |
19-02 10:45 | Team Southeast - Venezuela | Rodríguez, Cristian |
19-02 10:45 | Team Southeast - Venezuela | Sanz, Enrique |
19-02 10:45 | Team Southeast - Venezuela | Tedeschi, Mirko |
19-02 10:45 | Team Southeast - Venezuela | Zhupa, Eugert |
19-02 10:45 | Tinkoff Team | Bennati, Daniele |
19-02 10:45 | Tinkoff Team | Boaro, Manuele |
19-02 10:45 | Tinkoff Team | Gatto, Oscar |
19-02 10:45 | Tinkoff Team | Kreuziger, Roman |
19-02 10:45 | Tinkoff Team | Majka, Rafal |
19-02 10:45 | Tinkoff Team | McCarthy, Jay |
19-02 10:45 | Tinkoff Team | Trusov, Nikolay |
19-02 10:45 | Topsport Vlaanderen - Baloise | Farazijn, Maxime |
19-02 10:45 | Topsport Vlaanderen - Baloise | Gestel, Dries Van |
19-02 10:45 | Topsport Vlaanderen - Baloise | Helven, Sander |
19-02 10:45 | Topsport Vlaanderen - Baloise | Hoecke, Gijs Van |
19-02 10:45 | Topsport Vlaanderen - Baloise | Lerberghe, Bert Van |
19-02 10:45 | Topsport Vlaanderen - Baloise | Lietaer, Eliot |
19-02 10:45 | Topsport Vlaanderen - Baloise | Pols, Ruben |
19-02 10:45 | Trek - Segafredo | Felline, Fabio |
19-02 10:45 | Trek - Segafredo | Irizar, Markel |
19-02 10:45 | Trek - Segafredo | Mollema, Bauke |
19-02 10:45 | Trek - Segafredo | Reijnen, Kiel |
19-02 10:45 | Trek - Segafredo | Stetina, Peter |
19-02 10:45 | Trek - Segafredo | Zoidl, Riccardo |
19-02 10:45 | Trek - Segafredo | Zubeldia, Haimar |
19-02 10:45 | Wanty - Groupe Gobert | Backaert, Frederik |
19-02 10:45 | Wanty - Groupe Gobert | Baugnies, Jérôme |
19-02 10:45 | Wanty - Groupe Gobert | Claeys, Dimitri |
19-02 10:45 | Wanty - Groupe Gobert | Degand, Thomas |
19-02 10:45 | Wanty - Groupe Gobert | Devriendt, Tom |
19-02 10:45 | Wanty - Groupe Gobert | Melsen, Kévin Van |
19-02 10:45 | Wanty - Groupe Gobert | Veuchelen, Frederik |
Slettet fra startliste
Dato | Hold | Sportsudøvere |
---|---|---|
19-02 17:28 | Funvic Soul Cycles - Carrefour | Cardoso, Flávio |
19-02 17:28 | Matrix Powertag | Takubo, Kenji |
19-02 17:28 | Matrix Powertag | Yasuhara, Daiki |
19-02 12:40 | Roompot - Oranje Peloton | Maar, Marc de |
19-02 10:46 | CCC Sprandi Polkowice | De La Parte, Víctor |
19-02 10:46 | Matrix Powertag | Yoshida, Hayato |
19-02 10:46 | Team Giant - Alpecin | Kort, Koen de |
19-02 10:46 | Stradalli - Bike Aid | Schäfer, Timo |
19-02 10:46 | Stradalli - Bike Aid | Teshome, Meron |
Klik på 'Synes godt om', hvis du ønsker at modtage ændringer til startlisten på Facebook.
Startliste Vuelta Ciclista a Andalucia stage 4
(Ryttere:
155) Fra lør 20 feb 2016, 13:56
Disse startlister er baseret på oplysninger fra løbsarrangørerne, de officielle idrætsforbund, sportshold og sportsfolkene selv. Zweeler forsøger at opdatere startlisterne så godt som muligt som en service! Zweeler er ikke ansvarlig for fejl på startlisten. Der gives ingen rettigheder, kompensation eller lign. som følge af fejl på startlisten!